O Shanovi

24. března 2007 v 21:24 | Darren Shan |  Saga of Darren Shan
Ti z vás,kdo už někdy četli nebo alespoň slyšeli o Darrenovi Shanovi,tohle nemusí číst,ale ti,co nikdy o Darrenovi Shanovi neslyšeli,a ani ho nikdy nečetli,tak ti ať si toto přečtou.Sága Darrena Shana je vlastně o Darrenovi samém.On píše svůj životní příběh.Jestli uvěříte nebo neuvěříte,to už je na vás.Darren Shan se stal pomocníkem upíra Lartena Hroozleyho a by zachránil svého kamaráda Steva před smrtí od kousnutí jedovaté pavoučice.Existuje mnoho upířích legend. Většina z nich není pravda. Hodně jich je překroucených. Některé jsou jednoduše směšné. Protože upíři v sáze jsou o hodně jiní než ti ve filmech nebo jiných knihách, napadlo nás, že by bylo užitečné udělat seznam pravých informacích o upírech - a vyvrátit několik nejnepravděpodobnějšícch mýtů všech dob! Nezjistíte tu o upírech všechno, ale je to správný začátek, jak se dostat stvořením noci na kobylku.....dřív, než se dostanou na kobylku oni vám!
Upíři....
...vycházejí jen v noci. Sluneční světlo upíra zabije, ale až za tři, čtyři hodiny. Většina upírů přes den spí v rakvích, i když to není potřeba . stačí jakékoliv temné místo.
...mohou překročit plynoucí vodu. ( i když hodně upírů věří, že když v plynoucí vodě zemřou, jejich duše bude zachycena, to je pravděpodobně původce toho mýtu).
...mohou vejít do domu bez pozvání.(Ale mýtus má své kořeny v pravdě - viz kniha 3)
...pijí krev, obvykle udělají nehty(které jsou velmi ostré) malou ránu, ale pijí jen po troškách, a nezraní člověka, z kterého pijí. Když upír vypije moc lidské krve,a zabije toho člověka, absorbuje část jeho duše, a zachová některé jeho vzpomínky a vlastnosti naživu)
...vrhají stín a vidí se v zrcadlech.
...mohou vydechovat speciální plyn, který lidi uspí.
...mohou lidi hypnotizovat, ale je to vzácné a obvykle to dokážou jen, když jsou zasvěceni a jejich tělo prochází změnama.
...mohou léčit malá zraněním vetřením slin.
...musí pít lidskou krev alespoň jednou do měsíce, aby si udrželi zdraví.
...se mohou pohybovat nadpřirozenou rychlostí, které říkají míhání.
...jsou mnohem silnější než lidé.
Upíři...
...nejsou lidé, kteří byli někdy mrtví. Často se jim říká "chodící mrtví" nebo "nemrtví", pravděpodobně proto, že spí v rakvích.
...nemají ďábelskou povahu. Kříže a svěcená voda jim neublíží. Ani česnek. A mohou chodit do kostelů.
...nežijí věčně, ale stárnou desetkrát pomaleji než lidé. Takže za každých deset let jsou jen o rok starší.(poloupíři stárnou jen pětkrát pomaleji).
...nemohou měnit tvar, do krys ani mlhy ani vlků. Každopádne mají s krysami, netopýry i vlky dobré vztahy. Některé legendy dokonce tvrdí, že upír vznikl z vlka, stejně jako člověk vznikl z opice.
...neumí létat. Jen v letadle. Ale většina upírů je z toho nervózní!
...nekoušou lidi, z kterých sají. Nemají extra ostré zuby.
...nemění lidi na upíry kousnutím, ale převedením své krve do jejich.
...nemohou být vyfoceni - jejich atomy se pohybují tak zvláštně, že nemohou být zachyceni na fotce ani kazetě.
...nemohiou pít krev z koček ani psů, ani z jistých zvířat, jako opice, žáby nebo hadi. Kdyby ano ,nebude jim po tom dobře. Někdy je to může i zabít.
...nejsou nesmrtelní. Kůl do srdce je zabije, ale stejně tak kulka, nebo oheň, elektřina nebo krutý pád. Jsou odolnější než lidé, ale zdaleka ne nezničitelní.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 karel karel | 26. března 2007 v 19:52 | Reagovat

je to zajimavý hlavně to , jak vydechují ten plyn , musím uznat že to je dost zajímavý číst

( taky dost strašidelný asi)

ty upíři jsou hezká stvoření

2 terka terka | 16. prosince 2009 v 17:31 | Reagovat

četla jsem to je to nej kniha co sem kdy četla

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.