Únor 2008

Arra Plachetová-4.část

27. února 2008 v 12:52 | Mr.Prdel |  Arra Plachetová - FF
"Tu zkoušku si zvládla bravůrně, ale já jí samozřejmě zvládl líp" chvástal se Vanez před Arrou v knížecí síni, když si šla vylosovat další zkoušku."Ty si jí dělal taky?"odvětila Arra"To víš že jo. Každej správnej Upír dělal zkoušky. Já sem sice jen-"začal mluvit Vanez ale rychle přestal, poněvadž Arru si zavolal Vandža Pochod."Hodně štěstí"naznačil pusou Vanez a ukázal zdvižený palec. Arra pomalu docházela ke stupínku, aby si vylosovala zkoušku.
"Zvládla si jí výborně,"povídal Šíp ."sledoval sem tě celou dobu zeshora, ale pak už sem..." nedokončil větu a ukázal si na ruku zavěšenou na obvaze.
Strážný přinesl kamínky a zkontroloval je. Pak nastavil ruku s pytlíkem Aře. Sáhla až na dno pytle. Do ruky jí vklouzl hladký malý kamínek. Vyndala ho a podívala se na něm. Byla na něm 9.
"Číslo 9!" zavolal strážný "Jeskynní bludiště"
Síní se ozval šum. Arra se podívala na Vaneze, Lartena a Gavnera aby zjistila, jestli to je dobře nebo špatně, ale nic se nedozvěděla, protože si soplu povídali tlumeně a z jejich výrazu nebylo nic poznat.
"Teď jdi a připrav se na zkoušku. Zítra tě čekáme v Síni smrti.
SÍŇ SMRTI??? To jí už nedávali snad vůbec žádnou šanci nebo co?

"Proč mě čekaj v Síni smrti? To mě chtěj rovnou zabít nebo co?" Zeptala se hystericky Arra Gavnera, Lartena a Vaneze. "Ale ne,"opověděl první Larten "Tam zkouška začíná. Ze Síně vede chodba do ústí hory. Tam je spleť tmavých chodeb. Někde sice je luminiscenční lišejník, ale je ho tam málo. Musíš v tom bludišti najít medailonek."Arra si oddechla a zeptala se "A to je jako všechno, nic víc?"
Larten se už zase nadechoval, ale místo něj mu odpověděl Gavner."Ne, po dvaceti minutách tam vpustí Ba´Halenovi pavouky." To už byly venku ze Knížecí Síně a mířily k Tělocvičnám. "Ale ty přece nic nedělají, když tě kousne jeden, nic ti to přece neudělá." odvětila Arra.
"Když tě kousne jeden, nic se ti nestane, ael představ si, když tě kousne stovka pavouků najednou. To už může trošku bolet."
"To asi jo." Řekla Arra a radši rychle běžela do Tělocvičny se trénovat, i když sama nevěděla, jak se na tuhle zkoušku dá natrénovat.

O.Sudd

27. února 2008 v 12:32 | Mr.Prdel |  Postavy z Darrena Shana
Podivný "člověk" s hodinkami ve tvaru srdce. Téměř nikdo o něm nic neví. Až na jeho děti. Evannu a ....... to se dozvíte sami. Nosí žluté holinky, brýle a žlutý plášť. Teď ho sice popisuju, jako by byl hledanej zločinec, ale v knize je o něm jen něco. Kdysi dal upírům a vampýrům zvláštní dary. Upírům Kámen Krve,pomocí kterého se můžou spolu dorozumívat a zasvěcují se, a Knížecí síň, postavenou z nějakého superodolného materiálu, o kterém nikdo nic neví, kromě Sudda samotného. Vampýrům dal Rakev, která má odhalit Pána Vampýrů, s jehož pomocí mají vymítit Upíry. Va ngličtině se jmenuje Desmond Tiny. Ale lidé to zkracují jen na Des. A co vám z toho vznikne? Des.Tiny......Destiny.....a copak asi znamená destiny?