Steve-6. část

7. dubna 2008 v 21:06 | Jokolo a potihcpd |  Steve Leonard - FF
Gannena ráno probudily vzrušené hlasy. Přetočil se na druhý bok, otevřel oči a uviděl, jak všude po jeskyni běhají Vampýři a řvou "MURLOUGHU!!!!!"
Pár Vampýrů se s ním zkoušelo spojit telepaticky, ale nic.
Najednou si jeden Vampýr vzpomněl, že Murlough naposledy říkal něco o nějakém městě, kde se prý brzy bude odehrávat nějaká válka jizev a chtěl to tam připravit. Murlough měl totiž občas záchvaty, při kterých občas zahlédl budoucnost. Jednou z těch záchvatů zešílel.
Vampýr, co o něm slyšel naposledy začal popisovat město, o kterém Vampýr mluvil. Gannen napjatě poslouchal a najdenou si uvědomil, co to je za město.
Je to to samé město, ve kterém zabili mladou dívku Debbie!
*
Gannen ještě s pár dalšími Vampýry už asi týden hledali po městě Murlougha.
Prohledali už téměř celé město........až na kanály.
Gannena vejít do kanálu napadlo když o jeden zakopl.
Byl zrovna sám na jedné uličce. Odklopil poklop a skočil dovnitř. Nejdřív si musel přivykat tmě, pak už ale viděl dokonale.
Asi hodinu prohledával stoky. Chodil pořád dokola, když si potom všiml rýh ve zdi.
Šel podle nich zhruba 30 minut. Najednou tam byla zatáčka. Zevnitř byl cítit zápach krve.
Gannen se rozběhl do místnosti. Vběhl dovnitř a leknutím skoro spadl.
Všude po zemi se válely různé lebky a kosti. Občas tam byla dokonce i nějaká šupina!!!
taky tam ze stropu visely dvě lana, ale to nejhorší bylo připoutané vzádu miístnosti na zdi.
Byl tam mrtvý, polo rozpadlý zkrvavený Murlough!!!
*
Před obří horou, která se tyčila skoro k nebi stálo asi 100 Vampýrů.
Právě se domluvili na plánu. Museli vymítit Upíry jednou provždy a zmocnit se kamene krve.
*
Najednou jeden vampýr zavolal: "Bacha někdo se sem blíží!" Vampýři se připravili k boji, ale bylo to zbytečné. Naproti jim šel upír Kurda Smolt a vlolal, že jim chce pomoct. Nechali ho přijít k sobě a on jim řekl svůj plán: "Díky svým toulkám v Upíří hoře a mapovaním zdejších chodeb jsem zjistil místo, kde byste se mohli schovat, než zaútočíte. Bohužel se tam vejde jen asi 30 vampýrů. Ostatní budou muset čekat venku a být připraveni, až upíři budou utíkat ven, aby je mohli zavraždit! Začíná válka Jizev!"
*
Kurda je odvedl dovnitř do hory a řekl jim, ať tu čekají. On že sám příjde, až bude pravý čas.
Potom odešel do hory do síně z Kamenem Krve. Děj jakoby se opakoval...pomyslel si Kurda. Jako, kdyby něco takového už někdy dělal...tentokrát, ale nepomáhá Darrenu Shanovi utéct...tentokrát ne! To ten lidička mu změnil život! Harkat Mulds! Ať je po tom, co osud chce...O. Sudd.
O Kurdovi už nikdo neslyšel. Prý se odstěhoval někam na Sibiř a tam dožívá svá léta. Píše knihy, ale ty nejsou tak populární jako ty od Darrena Shana.
*
Vampýři vtrhli do Síně Smrti. Upíři to nečekali a tak je vampýři buď chytili do klece nebo shodili na kůly. V Síni zrovna popravovali jednoho Vampýra. Vampýři toho využili a všechny, kteří stáli kolem jámy shodili dolů. Steve si najednou všiml jednoho Upíra, který dělal něco divného.Rozeběhnul se proti tomu Upírovi, který se snažil telepaticky spojit s ostatními aby jim pomohli. Ten upír měl dlouhé šedivé vlasy a vousy. A jedno ucho.
Steve v běhu vytáhl kudlu a doufal, že si ho Upír nevšimne. Kdyby jen tehdy tušil, že je to Upíří kníže!
Steve doběhl až k němu a rozeřval se. Upír si toho všiml a vytáhl meč. Bohužel pro něj to ale nestihl a Steve mu zabodl kudlu do hlavy! Steve se zlomyslně zachechtal.
Starý Upír vytřeštil oči a pak padl k zemi mrtvý.
Steve stál v povzdálí. Všechno to sledoval a díval se, jak Upíři bojují. Jeden vyholený Upír kolem sebe vrhal naostřené bumerangy. Vypadal jako hotový stroj na vraždění!!!! V tom tam vtrhla i zbývající hrstka upírů. A mezi nimi i jeho bývalý přítel DARREN SHAN!!!!! Steve ho viděl po 8 letech. Málem ho to skolilo. Vlastně skolilo. Svalil se tam na zem a omdlel.
Za chvilku se probudil. Bitva ještě neskončila.
Pomalu vstával a rozbolela ho hlava od toho jak se praštil do hlavy když spadnul. Rozhlížel se po Darrenovi, jestli ho někde neuvidí. Nenašel ho.
Podařilo se jim shodit mnoho vampýrů, ale ve chvíli, kdy jeden vampýr shodil Lartena na zem, a chtěl ho dorazit, přišla Stevova chvíle. V tu chvíli totiž Vanez (Steve ho poznal, protože to byl ten v tom lese u jeskyně co ho přepadnul)seskočil z klece, aby Lertena zachránil.Steve se zase ohromnou rychlostí rozeběhnul a sebral v běhu jednomu mrtvému Upírovi kudlu. Ve vzduchu se ale musel sehnout aby ho netrefil letící naostřený bumerang. Doběhl až k Upírovi a na chvilku zaváhal. Teď po dlouhé době viděl Lartena zblízka. Pozná ho?
Pak přestal váhat, zamířil mu na žaludek a píchl kudlu hluboko do něj. Vanez padl k zemi mrtvý.
Když spadl, Larten se podíval na vraha. Vrah se zlomyslně zašklebil ale moc dlouho mu to netrvalo, protože se Hroozley rozeřval a sekl poněm. Chvilku bojovali, dokud Steve to Steve "nekoupil" do boku. Otočil se a zaječel "GANNENE!!!".
Gannen se otočil a rozeběhl se k němu. Larten se rozeběhl proti němu, ale nedoběhl to, protože Steva něco napadlo. Postavil se Upírovi do cesty a Upír spadl na hlavu.
*
Steve se usmál a začal utíkat. Gannen ho vzal na záda a utekli! Steve ještě viděl, jak do Upíra kopl jeden Vampýr a Larten spadl do jámy. Více už Steve neviděl, protože se krajina rozmazala.
Steve si najednou uvědomil, že je mnohem slabší než Larten. Co když ho ještě potká? Musí se na to zeptat Gannena.
Larten přece říkal, že ho zabije!
Ovšem nebylo mu moc do smíchu. Lartena se bál. Jestlipak se jeho hrozby vyplní?
Tentokrát ani Steve nevěděl, jakou má po dlouhé době pravdu...a nebude to zadlouho...!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kačinec Kačinec | E-mail | Web | 9. dubna 2008 v 17:24 | Reagovat

wow

2 oslík oslík | 16. června 2008 v 15:41 | Reagovat

Tohle už je docela povedený :-) jen myslim že to neni polo rozpadlý ale polorozpadlý.

3 potihcpd potihcpd | Web | 1. října 2008 v 20:05 | Reagovat

tsss...

4 oslík oslík | 14. ledna 2009 v 20:21 | Reagovat

to tvoje tsss nikdy nepochopim...naštěstí...

5 LEVANDULE LEVANDULE | 4. října 2009 v 18:51 | Reagovat

ja to nechapu

6 Christine Christine | 11. prosince 2010 v 23:21 | Reagovat

Dobrý... :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.