Jiný Svět - 3. kapitola

15. června 2008 v 9:08 | Jokolo |  Jiný Svět - FF
"Stejně nechápu, proč se....... tohle stalo. kdo za tím stojí je......jasné. Ale proč to udělal?" dumal už asi po páté Harkat a škrábal se na holé šedivé hlavě.
Seděli v úzké soutězce mezi dvěma skalami. Mezera mezi nimi byla široká zhruba dva metry. Nedalo se tam moc odpočívat, ale bylo to nejvhodnější místo ke schování před Démony.
Občas se objevil i nějaký obrovský plazící se červ, ale ten si jich také nevšiml.
Vandža seděl na malém balvanu a kousal si nehty na noze. ukousnuté nehty se snažil plivat do malé mezírky ve skále a pokaždé když se mu to povedlo si spokojené zamručel.
Arra skoro vůbec nemluvila, jen občas prohodila nějaké slovo, nebo řekla "Ano." To od ní bylo vše.
Darren toho taky moc nenamluvil. Larten pro něj byl jako otec. Čím déle byli spolu, tím ho měl radši. A teď ho ta leopardí bestie takhle hnusně zabila. Darren k němu začal cítit nenávist, jakou ještě k nikomu. Pořád doufal, že se najednou objeví za nějakou skálou a Darren mu usekne hlavu a hodí démonům jako potravu. To se mu ale prozatím nesplnilo.
Harkat narozdíl od ostatních pořád něco mlel. Přemýšlel nad tím, co se děje v Upíří hoře, co se stalo s lidmi, co se stalo s Circo Mostruoso a s ostatními Upíry a Vampýry.
"Myslíte že ještě nějaký Upír to přežil?" zeptal se všech Darren, ale jakoby věděl, od koho přijde odpověď, protože se ihned podíval na Vandžu. Ten mu také odpověděl jako první.
"Ne. Nemohli. My máme štěstí, že jsme pohromadě. Upíři takhle nežijí." odpověděl bez váhání.
"A co když ještě nějaké skupinky jsou? Co když to přežily?" zeptal se znovu Darren.
" Neni to pravděpodobný. Ale mohlo se to stát. A NE! Nepůjdeme je hledat!" dokončil větu Vandža, protože Darren už znovu otevíral pusu k otázce, jestli je nepůjdeme hledat.
"Jak daleko jsme od.......Upíří hory?" zeptal se s nádechem Harkat.
"Už jen pár mil. Asi tak deset. Zítra večer bysme tam měli být, pokud nám nebude nic bránit v cestě." řekl znovu Vandža a podíval se k nebi.
"No jo. Na to sem úplně zapomněl." vypálil najednou Darren.
"Na co?" zeptala se Arra ve snaze zapojit se do konverzace.
"Teď sme ve skalách. Sem si jen tak nepřijdou. Ale poslední čtyři míle k hoře je otevřené prostranství. Tam nás Démoni můžou snadno najít a chytit. A doteď nevíme, jak proti nim bojovat."
"Budeme tam muset odmíhat. Co jinýho se dá holt dělat. MUsíme si věřit. Měli bychom-" Vandžovi se najednou objevil v očích zvláštní výraz, když se podíval směrem na oblohu.
"Co se děje?" zeptali se všichni najednou.
Vandža jen nehlasně ukázal směrem k nebi.
Všichni se tím směrem podívali a nemohli se ani hnout.
Z nebe se k nim na zem snášel jeden démon. Nevypadal že by chtěl zaútočit. Prostě se jen snášel na zem k nim.
"Někdo na něm sedí!" zařval Darren a ukázal na postavu, která vážně seděla na démonovi.
Vandža ani chvilku neváhal a vytáhl z opasku šuriken. Napřáhl se, ale majitel démona na šuriken pouze ukázal prstem, šuriken se rozžhavil a Vandža ho upustil na zem a začal se držet za ruku a foukat na ní, jako malé dítě.
Takhle to bylo i s mečem Arry a Darrena a se sekerou Harkata. Nikdo se neměl jak bránit. Všichni jen stáli a dívali se na démona, který byl stále blíž a blíž.
Asi za pět vteřin démon dosedl na zem a všem spadla čelist.
Na démonovi seděl Osmond Sudd a točil si s hodinkami ve tvaru srdce.
"Zdravím vás." Pozdravil všechny najednou a doprovodil pozdrav úklonou ke každému z nich.
"Dovolte, abych vám to vysvětlil." řekl O.Sudd a ukázal směrem k démonovi.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 potihcpd potihcpd | E-mail | Web | 15. června 2008 v 18:19 | Reagovat

wow

2 oslík oslík | 18. června 2008 v 16:06 | Reagovat

to je moc hezký..až na ty chyby, pak se mi zdá divný foukat jak malé dítě..jak jsi přišel na to, že malé děti foukají?!? =D ale jinak fakt dobrý..když se tam objevil Sudd tak sem dostala málem záchvat smíchu..když si tak představim takovýho...no radši nic :-)

3 potihcpd potihcpd | Web | 1. října 2008 v 18:17 | Reagovat

Hmmm...

4 saphira123 saphira123 | 6. dubna 2009 v 12:49 | Reagovat

Já už jsem to pochopila... To s tim foukáním jako malý dítě...:D

Pže když se malý dítě praští, začne si to pofoukávat (hele, mít tři víkendy za sebou na krku Julču, to by jste se zbláznili), a normální člověk (dospělák, teenager), si to místo spíš zmáčkne, nebo, hele já nwm jak to vysvětlit, ale hlavní je, že jsem to pochopila :D :D :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.