Říjen 2008

JS - 8.

17. října 2008 v 19:34 | potihcpd |  Jiný Svět - FF
"Jdeme za ním nebo tu budeme trčet věčně?" ohradila se na Vandžu Arra. "JESTLI CHCEŠ MŮŽEŠ JÍT, NIKDO TĚ TU NEDRŽÍ!!!" zažval na ni Vandža. Arra se na něj zlověstně zamračila a šla k okraji skály. Za pár vteřin už nebyla vidět. Vndža uraženě usedl na kámen. Harkat se mezitím rozhlížel z jedné strany na druhou a přemýšlel, s kým má jít. Asi půjde za Darrenem, přece jenom když už s nim došel až sem, měl by se ho stále držet. Už chtěl jít šplhatdolů ze skály, když v tom uslyšel Vandžovo tiché "u všech démonů" přičemž ukazoval prstem někam k nebi...

*

Nebyla to hezká podívaná.
Gavner si prohlížel obličeje mrtvých. Shancus radši zůstal někde stát a sledoval Gavnera, co dělá.
"Tolik mrtvých pro nic za nic!" prohlásil "Venku zuří bitva démonů a celé populace..." nedořekl větu "a oni se tu mezitím povraždili když by měli držet spolu!" dořekl za něj kdosi. Gavner hledal kolem sebe původce tohoto hlasu. V koutě uviděl temnou postavu. Byl to Kurda Smolt.

*

V nebi se objevila zelená díra. "To nevypadá dobře!" pomysleli si Vandža i Harkat najednou. Harkat pokynul gestem na Vandžu, že by se ais měli jít schovat. A kam? Na náhorní plošině rostly pouze dva stromy a ještě tu byla špička hory, za kterou se ale schovat nedalo. Najednou uslyšeli přidušený hlas Arry: "Hej pojďte se schovat sem. Je tu jeskyně!"
Harkat s Vandžou se přikrčeně dostali až k okraji hory, stále však sledovali oblohu. Začali lsézat dolů po stěně. 50 metrů pod nimi byla velká jesky ně ve skále. "Jinou možnost nemám i když nerad ustupuji jiným..." zamumlal si Vandža. Ještě než vandža zalezl hlouběji do jeskyně, uviděl nějaké vznášející se tvory. "Jak se ti líbí moji Ockové?" řekl kdosi. Vandža ten hlas znal! Doufám, že to není zase ten idiot...

Ozářený pochodní stál v koutě jeskyně Osmond.

Záhlaví

15. října 2008 v 20:08 | Jokolo |  Ankety
Napište, co si myslíte o tomto záhlaví.

Nové pozadí

15. října 2008 v 20:05 | Jokolo |  Ankety
určitě jste zaregistrovali změnu pozadí. Zajímalo by mě, jestli se vám víc líbilo modro-bílé, nebo to nynější.
Pokud by se vám víc líbilo to minulé, můžu ho dát zpátky.
Popřípadě do komentů piše, jakou barvu pozadí a písma byste chtěli.

Obrázek z filmu

15. října 2008 v 15:45 | Jokolo |  Darren Shan
Další video. Opět z nového filmu. Je to první obrázek z filmu. A je to ještě horší, než předchozí video. Na obrázku je Larten. Vypadá tam jak...... No to se ani nedá popsat prostě hrůza!

Cirque de Freak

15. října 2008 v 15:42 | Jokolo |  Darren Shan
Další video. Tentokrát se jedná o obsazení herců do filmu Cirque de Freak. A upozorňuju: Po tomhle videu se vám do kina na film vůbec nebude chtít, protože obsazení ej strašný!
A navíc, Cormaka Nedorosta hraje ženská.

JS - 7.

14. října 2008 v 18:36 | Jokolo |  Jiný Svět - FF
"Blbost."
"Vážně, nekecám!"
"To ti tak budu věřit."
"Vážně! Na vlastní oči sem to viděl!"
"A Mickey Mouse tam náhodou nebyl?"
"Možná někde jo. Toho sem si nevšim." poznamenal ironicky Darren.
"Takže mi chceš nakecat, že si úplnou náhodou narazil na polomrtvýho démona, přivázal ho ke stromu a chceš si ho ochočit?" zeptal se Vandža.
"Ochočení byl tvůj nápad, že jo?" řekl Darren a otočil se na Arru a Harkata. Oba dva pokývali hlavami.
"Už sem si to rozmyslel. Je to blbost."řekl Vandža a podíval se směrem k pořád ještě zuřící bitvě nad městem i ve městě.
"Ale na něco by se využít dal, ne?" nadhodil Harkat a zvedl se. "Ukaž mi to Darrene." řekl a šel za ním.
"Tak si běžte. Já tady počkám." Vandža se otočil, sedl si na kámen a sledoval bitvu jako nějaký fotbalový zápas."Tak pojďte za mnou." řekl Darren a pokynul jim, ať ho následují.
Zavedl je ke stromu, ke kterému byl ještě před chvilkou přivázaný démon. Teď tam už ale nebylo nic. Ani zbytky liány, kterou Darren ke stromu démona přivázal. Jenom na místě, kde byl přivázaný, byl strom zčernalý. Jakoby propálený.
"Zdá se že macínek utekl." řekla Arra, otočila se a odešla.
"Ty mi věříš, že sem ho našel?" otočil se Darren na Harkata. "No,abych řekl....pravdu, tak moc ne." odětil Harkat se svou obvyklou přestávkou ve větě.
"Super. Tak radši nic. Zapomenem na to. Žádného démona jsem nepřivázal. Radši se vrátíme."

*

"Tak co. Jak vypadal démon? Nemáte mě od něj náhodou pozdravovat?" zeptal se ironicky Vandža a dál sledoval bitvu.
"Nech si toho, nebo tě z toho kamene shodím dolů." odsekl Darren a utaženě odešel na okraj skály.
"Tak co budem dělat teď? Chcete se vrátit těch 100 km zpátky, nebo tu zůstat a doufat, že se něco stane?" řekla Arra aby prolomila ticho.
"Já má ještě jeden nápad." řekl Darren a vrátil se k ostatním.
" A jakejpak, krotiteli démonů?" zeptal se Pochod. "Jednoduše sešplháme dolů." řekl Darren
"Tak si posluž. Až budeš dole tak zavolej. J8 pak slezu taky. Ale i když Harkat nemůže slézt dolů, tak to nebude žádný problém že ne? Prostě ho hodíme dolů a ty ho dole chytíš, že?"
"Moc vtipný." ucedil Darren a začal si vyhrnovat rukávy.
"Neřikej že to vážně chceš zkusit!" zařval Vandža.
"Darrene, tohle je....šílenství!" přidal se k Vandžovi Harkat.
"Nebojte. To zvládnu. A kdyby ne, aspoň se tady panu Knížeti uleví." při větě ukázal na Vandžu. Pak už ale nečekal na odpověď, chytil se za okraj a začal lézt dolů.
"DARRENE! OKAMŽITĚ MAZEJ VYLÉZT ZPÁTKY NAHORU, NEBO SI PRO TEBE DOJDU!" začal řvát Vandža na Darrena, který ale dělal že ho neslyší.
"Šílenec."

*

Gavner se probudil z dlouhého spánku(nebo bezvědomí). Díval se do velmi povědomého kamenného stropu. Pohnul hlavou, aby se rozhlédl, ale najednou ho prudce zabolelo na spánku. Ohmatal si tam a nahmatal obrovskou bouli.
"Tak už ses vzbudil?" Gavner se prudce otočil a uviděl malého Shancuse jak leží svázaný na zemi.
"Shancusi!" Upír se rozeběhl směrem k hadímu chlapci.
"Ne, počkej! Stůj!" řval Shancus na Gavnera. Gavner ale běžel dál. Nevšiml si ale před sebou jámu plnou kůlů. Gavner si to uvědomil asi až metr před ní a ještě stihl zastavit. Až teď si uvědomil, kde to vlastně jsou. Jsou zavření v Síni Smrti. Teď se al změnila. Všude byly kaluže krve a všude ležela mrtvá těla Upírů i Vampýrů.
"Co se to tu proboha dělo?"

*


Saga of Darren Shan

10. října 2008 v 19:12 | Jokolo |  Saga of Darren Shan
Další video o DS. Celkem ujde. Ale pozor na spoilery. Ať vám tohle video nezkazí překvapení.

JS - 6.

8. října 2008 v 21:11 | potihcpd |  Jiný Svět - FF
Gavner se probudil.
"Myslel jsem si, že neumřeš!" řekl kdosi "Vypadalo to s tebou ale opravdu hodně zle..."! Gavner se pokusil promluvit a zeptat se osoby, co je zač, ale nemohl pohnout ústy. "Asi tě zajíma, kdo jsem, že?". Gavner zakýval hlavou. "Jsem Shancus, syn Evry Fon!" prozradil teď už poznaný Shancus...
Gavner se zamyslel. Věděl, že mu to jméno něco připomíná. ale vzpomenout si nemohl! Vždyť Evra je přece had, ale co s tim?! Hned požádal Shancuse o něco k pití. Shancus se chvíli po něčem rozhlížel. Potom uviděl nedaleko špinavou bahnitou louži. není to sice nic moc, ale nedá se nic dělat, řekl si v duchu. Gavner potom shancusovi řekl, aby mu vyprávěl jeho příběh...

*

"Já ho tak strašně nenávidím!!!" zavrčel Darren po odletu Sudda. "On si sem normálně dovolí přijít a řekne nám, že smrt půlky populace lidí a ještě více upírů byla způsobena jeho nepovedeným žertíkem!!!" dodal.

"Můžeš ho nenávidět, ale kam teď půjdeme a co budeme dělat?" zeptala se Arra. "No máme dvě možnosti. Jednu relativně bezpečnou a druhou krajně nebezpečnou!" pravil Vandža. "Řekni radši první tu první a potom ještě popiš tu druhou!" řekla Arra. "No tak jednak můžeme jít někam dál, skrývat se a zjistit co se děje a třeba najít nějaké přežvší a nebo..." Vandža se ušklíbl se zlověstným výrazem "...nebo si zkusíme ochočit nějakého "Mazlíka" a pojedeme to Suddovi vysvětlit ručně" zlomyslně poznamenal Vandža!!!

*

"...no a pak jsem skočil do té díry za panem Topolem a skončil jsem tady už bez pana Topola!" dovyprávěl Shancus. Gavner už mohl docela dobře mluvit a tak řekl: "Nějaký návrh, co budeme dělat teď?" Shancus se otočil za sebe a potom zpět na Gavnera a řekl: "Pro začátek bychom mohli dojít těch 100 metrů do, jaksetojmenuje...jo už vím...Upíří hory..." navrhl. "Dobrý nápad" odpověděl Gavner. Tak se zvedli a šli svižným krokem směrem k jednomu vchodu do Upíří hory.

*

Darren s Arrou, Harkatem a Vandžou nemuseli jít daleko. Jen vylezli z uličky mezi skalami, naskytl se jim pohled na podívanou, kterou nikdo z nich ještě neviděl. Na ohromné planině pod skálou uviděli tisíce démonů poletujících vzduchem nad velkým městem. Pod démony běhali zmatení lidé a stříleli po démonech vším, co měli po ruce. Uprostřed města stála velká lidská armáda, která měla tanky a stíhačky. Stíhaček už bylo málo, protože démoni je vždy svým ocasem srazili k zemi, takže už jich tam zbylo jen pár.
Půlka města byla sice už vybombardovaná, ale démoni byli, jak se zdálo tanky skoro netčeni, stále jich tam zůsávali alespoň 2 tisíce.

Darren se otočil na Vandžu. "Ehm...jsi si stále jistý, že nepoužijeme radši ten první nápad?" řekl nejistě. "Ne! Už jsme se tak rozhodli a já mám navíc plán!" oponoval Vandža. "Poslouchejte! Sejdeme tam dolů do města a najdeme si nějakého mrtvého démona někde mimo centrum a bitvu. Prozkoumáme ho a rozhodneme se, co dál" řekl Pochod. "Plán je to sice dobrý, ale je v něm trochu menší problém!" namítla Arra. "A to jaký?" zeptal se Pochod. "No slézt tenhle kopec bude asi trochu problém..." řekla Arra a ukázala Vandžovi, aby se šel podívat na pokraj kopce. Vandža došel na okraj a ucukl zpátky. Byli v 2000 metrové výšce a sráz předním byl skoro 90°. "Já toho Sudda zabiju! Už mě fakt začína dost štvát!!!" zaklel Vandža...

*

Gavner a Shancus vstoupili do chodby sloužící jako vchod do hory. "Vapadá to tu dost opuštěně" pravil Gavner. Shancus přikývl. Pokračovali dál chodbou, až došli k Síni, kde měla stát upíří hlídka. Nikdo tu však nebyl. "Tohle vypadá špatně!" sykl Gavner. Vstoupili tedy do síně. Najednou se před nimi objevily tři postavy v kápích. V rukou drželi tlusté tyče, které měly na kařdém konci ostnatou železnou kouli.Postavy čekaly na povel svého šéfa stojícího za nimi...

*

Stáli na 2000 metrové hoře, která měla horní plochu 50 m čtverečních. Hora byla v pravém úhlu se zemí, takže bylo skoro nemožné slézt dolů. Darren zkusil hodit kámen dolů. Napočítal do 10 a až potom slyšel zvuk, jak kámen dopadl. Řekl, že se půjde trochu porozhlédnout po plošině a zašel za špičku hory. Najednou se zastavil. Uviděl před sebou démona, který měl asi zraněný obličej a krvácela mu noha. Darren se k němu opatrně přiblížil a chlácholivě ho oslovil: "Hodný démon, hodný. Když budeš hodný ošetřím tě. Líbí se ti jméno...třeba...Larten?" Darren utrhl listy jediného stromu, který zde rostl a přitiskl je démonovi na zraněná místa. Potom vzal něco jako liánu visící ze stromu a přivázal démona k velkému kameni. Potom rychle utíkal zpět za Harkatem a ostatními, aby jim řekl tuto novinu!

*

To be continued!

Objednávka

8. října 2008 v 15:50 | Jokolo
Právě nedávno vyšel nový díl Darren Shana. Je celkem devátý v pořadí. Už zbývají jen tři. Tento díl se jmenuje Zabijáci Úsvitu.
Pokud si ho chcete objednat, tak můžete Tady.
Jestli si chcete objednat jiné díly, můžete tady, nebo Tady.
Tenhle díl měl původně vyjít až v Prosinci, ale vyšel už v srpnu, takže by se další díl, který se jmenuje Jezero Duší, mohl objevit v nejbližší době na internetu. V Jezeře duší se dozvíme například kdo byl Harkat před smrtí, nebo co se stane, pokud se Darren stane Pánem Stínů, neboli Lord of the Shadows v originále.

Jiný Svět - 5. kapitola

7. října 2008 v 16:49 | Jokolo |  Jiný Svět - FF
"NO TO SNAD NE?!" zděsil se Vandža a už už šahal po šurikenu, ale nakonec si to rozmyslel. "To mi chcete říct, že tohle všechno je pravda? Tak to teda ne! Na to vám neskočim!" řval Pochod, div mu nevylezly oči z ďůlků.
"Legrace, co?" zeptal se posměšně O.Sudd a nenápadně se při tom pousmál.
"Tak to teda ani náhodou není legrace! Chcete mi říct, že většina lidstva vymřela kvůli vašemu žertu?" zaječel Darren.
"Svým způsobem."
To už Vandža nemohl rozdýchat. Rychle vstal, vzal do ruky šuriken a mrštíl jím po Suddovi.
Suddem šuriken jenom proletěl, jako by byl O.Sudd jenom vzduch.
"Tak snad abych šel. Zjevně mě nemáte moc v lásce." řekl Sudd a zvedl se.
"Jo, to teda nemáme." řekla Arra po hodině mlčení.
"Stejně už na mě čeká Macík."
"Kdo je sakra....." Darren už nestihl větu doříct, poněvadž si Sudd sedl na démona, poplácal ho po jednom z jeho rohů a řekl: "Půjdeme Macíku."
Hned potom se démon vznesl a zmizel.
"Parchant." zabručel si pod vousy Vandža.

*

Gavner se trmácel po skalách už celou věčnost. Každou chvíli upadl. Už nemohl jít dál. Hora, ve které doufal dříve žili Upíři se tyčila asi kilometr před ním. Doufal, že tam najde jídlo, pití, pohodlnou rakev.
Upír klesl na zem. Každou chvíli to přijde. Už se mu zatemňovalo před očima. Aspoň tři dny už nic nepil a nejedl. Neměl už ani slzy. Ležel tam pouze v krátkých přiléhavých hnědých kalhotách. Za pasem měl jednu malou dýku.
Díval se do temně rudého nebe. Měsíc zbarvený do krve byl přímo nad ním. Tady jeho cesta končí.
Pak už viděl jen dlouhé zelené nítě.

*
Před pár hodinami:
*

Shancus se zděsil z toho co viděl. Přímo před ním se Pan Topol rozeběhl a skočil do bezedné jámy. Tedy aspoň vypadala bezedná. Dole nebylo nic vidět.
Ale moc dlouho se rozmýšlet nemusel. Kdyby zůstal tady, jistě by zemřel, poněvadž neznal cestu zpátky do tábora. A když do propasti skočil Topol, který vždy ví co dělá, muselo to být bezpečné.
Shancus tedy o pár kroků couvl, zavřel oči a rozeběhl se přímo proti jámě.
na okraji jámy otevřel oči, odrazil se a pokoušel se letět jako pták. Ve vzduchu máchal rukama a doufal, že vzlétne. To se ale nestalo. Shancus začal padat do jámy. Potom ho pohltila tma.

*
To Be Continued.