JS - 6.

8. října 2008 v 21:11 | potihcpd |  Jiný Svět - FF
Gavner se probudil.
"Myslel jsem si, že neumřeš!" řekl kdosi "Vypadalo to s tebou ale opravdu hodně zle..."! Gavner se pokusil promluvit a zeptat se osoby, co je zač, ale nemohl pohnout ústy. "Asi tě zajíma, kdo jsem, že?". Gavner zakýval hlavou. "Jsem Shancus, syn Evry Fon!" prozradil teď už poznaný Shancus...
Gavner se zamyslel. Věděl, že mu to jméno něco připomíná. ale vzpomenout si nemohl! Vždyť Evra je přece had, ale co s tim?! Hned požádal Shancuse o něco k pití. Shancus se chvíli po něčem rozhlížel. Potom uviděl nedaleko špinavou bahnitou louži. není to sice nic moc, ale nedá se nic dělat, řekl si v duchu. Gavner potom shancusovi řekl, aby mu vyprávěl jeho příběh...

*

"Já ho tak strašně nenávidím!!!" zavrčel Darren po odletu Sudda. "On si sem normálně dovolí přijít a řekne nám, že smrt půlky populace lidí a ještě více upírů byla způsobena jeho nepovedeným žertíkem!!!" dodal.

"Můžeš ho nenávidět, ale kam teď půjdeme a co budeme dělat?" zeptala se Arra. "No máme dvě možnosti. Jednu relativně bezpečnou a druhou krajně nebezpečnou!" pravil Vandža. "Řekni radši první tu první a potom ještě popiš tu druhou!" řekla Arra. "No tak jednak můžeme jít někam dál, skrývat se a zjistit co se děje a třeba najít nějaké přežvší a nebo..." Vandža se ušklíbl se zlověstným výrazem "...nebo si zkusíme ochočit nějakého "Mazlíka" a pojedeme to Suddovi vysvětlit ručně" zlomyslně poznamenal Vandža!!!

*

"...no a pak jsem skočil do té díry za panem Topolem a skončil jsem tady už bez pana Topola!" dovyprávěl Shancus. Gavner už mohl docela dobře mluvit a tak řekl: "Nějaký návrh, co budeme dělat teď?" Shancus se otočil za sebe a potom zpět na Gavnera a řekl: "Pro začátek bychom mohli dojít těch 100 metrů do, jaksetojmenuje...jo už vím...Upíří hory..." navrhl. "Dobrý nápad" odpověděl Gavner. Tak se zvedli a šli svižným krokem směrem k jednomu vchodu do Upíří hory.

*

Darren s Arrou, Harkatem a Vandžou nemuseli jít daleko. Jen vylezli z uličky mezi skalami, naskytl se jim pohled na podívanou, kterou nikdo z nich ještě neviděl. Na ohromné planině pod skálou uviděli tisíce démonů poletujících vzduchem nad velkým městem. Pod démony běhali zmatení lidé a stříleli po démonech vším, co měli po ruce. Uprostřed města stála velká lidská armáda, která měla tanky a stíhačky. Stíhaček už bylo málo, protože démoni je vždy svým ocasem srazili k zemi, takže už jich tam zbylo jen pár.
Půlka města byla sice už vybombardovaná, ale démoni byli, jak se zdálo tanky skoro netčeni, stále jich tam zůsávali alespoň 2 tisíce.

Darren se otočil na Vandžu. "Ehm...jsi si stále jistý, že nepoužijeme radši ten první nápad?" řekl nejistě. "Ne! Už jsme se tak rozhodli a já mám navíc plán!" oponoval Vandža. "Poslouchejte! Sejdeme tam dolů do města a najdeme si nějakého mrtvého démona někde mimo centrum a bitvu. Prozkoumáme ho a rozhodneme se, co dál" řekl Pochod. "Plán je to sice dobrý, ale je v něm trochu menší problém!" namítla Arra. "A to jaký?" zeptal se Pochod. "No slézt tenhle kopec bude asi trochu problém..." řekla Arra a ukázala Vandžovi, aby se šel podívat na pokraj kopce. Vandža došel na okraj a ucukl zpátky. Byli v 2000 metrové výšce a sráz předním byl skoro 90°. "Já toho Sudda zabiju! Už mě fakt začína dost štvát!!!" zaklel Vandža...

*

Gavner a Shancus vstoupili do chodby sloužící jako vchod do hory. "Vapadá to tu dost opuštěně" pravil Gavner. Shancus přikývl. Pokračovali dál chodbou, až došli k Síni, kde měla stát upíří hlídka. Nikdo tu však nebyl. "Tohle vypadá špatně!" sykl Gavner. Vstoupili tedy do síně. Najednou se před nimi objevily tři postavy v kápích. V rukou drželi tlusté tyče, které měly na kařdém konci ostnatou železnou kouli.Postavy čekaly na povel svého šéfa stojícího za nimi...

*

Stáli na 2000 metrové hoře, která měla horní plochu 50 m čtverečních. Hora byla v pravém úhlu se zemí, takže bylo skoro nemožné slézt dolů. Darren zkusil hodit kámen dolů. Napočítal do 10 a až potom slyšel zvuk, jak kámen dopadl. Řekl, že se půjde trochu porozhlédnout po plošině a zašel za špičku hory. Najednou se zastavil. Uviděl před sebou démona, který měl asi zraněný obličej a krvácela mu noha. Darren se k němu opatrně přiblížil a chlácholivě ho oslovil: "Hodný démon, hodný. Když budeš hodný ošetřím tě. Líbí se ti jméno...třeba...Larten?" Darren utrhl listy jediného stromu, který zde rostl a přitiskl je démonovi na zraněná místa. Potom vzal něco jako liánu visící ze stromu a přivázal démona k velkému kameni. Potom rychle utíkal zpět za Harkatem a ostatními, aby jim řekl tuto novinu!

*

To be continued!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 saphira123 saphira123 | E-mail | Web | 6. ledna 2009 v 7:57 | Reagovat

wow =oD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.