Listopad 2008

JS - 10.

26. listopadu 2008 v 17:59 | Jokolo |  Jiný Svět - FF
"Co to je?" zeptal se s nechápavým výrazem na tváři Gavner.
"Řek bych že nic bezpečnýho."odpověděl mu Kurda, i když dál hleděl do zelené díry v podlaze. Stáli kolem ní v malém kroužku Shancus, Kurda a Gavner. Díra měl v průměru asi dva metry a byla stejně tak široká. Na okrajích světélkovala zeleně a potom vedla dále dolů do tmy.
"Vlezem do toho?" zeptal se Shancus, protože z toho cítil dobrodružství a už se blížil k díře.
"To ať tě ani nenapadne!" zaječel na něj Gavner a pokračoval "Bůhví, co v tom je."
"No právě. Tím, že mě tam spustíe to zjistíte."odvětil na to Shancus.
"Mazej radši najít nějakej kámen nebo něco podobnýho." řekl mu Kurda a ukázal směrem za sebe.
"Na co kámen?" zeptal se nechápavě malý had.
"Abych tě s ním trefil do hlavy! Na co asi? chci zjistit, jestli to má dno. A kdyby jo, tak jak daleko." řekl mu místo Kurdy Gavner a o něco přidal na hlase.
"No jo, no jo. Už jdu."řekl naštvaně Shancus, založil ruce a odešel.

*

Harkat, Darren, Vandža a Arra pomalu scházeli směrem k podlaze obrovské síně. Dno osvětlovala jen malá pochodeň, takže nebylo poznat, co se nachází na dně.
"Půjdeme dál?" zeptala se trochu vyděšeně Arra a hleděla dolů.
"Proč bychom neměli?" zeptal se Vandža a podíval se dolů taky. "Mám takový poct, že sem viděla, jak tam dole něco proběhlo. Vážně." řekla Arra a dál se upřeně dívala na jedno místo.
"Já se jdu mrknout. Aby ses nebála." řekl Vandža a seběhl po schodech o něco níž.
"Ne! Počkej! Je to nebezpečné!" zařval Darren. "Neboj, to je v pohodě. Kdyžtak zavolám." řekl Vandža, vytáhl šuriken a mrknul na něj.


*

"Myslím, že to nemá dno. Nejspíš je to zas nějakej Suddův výtvor." řekl Kurda asi minutu po tom, co hodil dolů kámen, který našel Shancus.
"Proč myslíš, že to udělal zrovna Sudd?" zeptal se Gavner.
"Kdo je ten Xud?" nechápavě řekl Shancus. "Ne Xudd. Sudd. Je to takovej parchant co dokáže všechno. Je jako Ježíšek. Vraždící Ježíšek." tu poslední větu naštěstí už Shancus neslyšel.
"Áha. Chápu. A vy si myslíte, ež tuhle tu věc," Shancus ukázal an zelenou díru v zemi "že tuhle tu věc stvořil ten Sudd?"
"Je to pravděpodobný. I když nevim, proč by to dělal." odpověděl mu Kurda.
"Nejspíš to má nějaký účel. Pravděpodobně-" větu už Gavner nedořekl, protože se za dveřmi ozvaly dunivé, těžké kroky.
Trojice náhle zmlkla a zaposlouchala se do zvuků za dveřmi. Neměli se kam schovat, tak jen stáli na místě.
Za chvilku se otevřeli dveře a dovnitř vešla vysoká postava s kloboukem na hlavě, v plášti a v ruce měl hůl z mramoru, ze které kapala krev. Přímo před nimi stál Pan Topol.

*

To be Continued

JS - 9.

7. listopadu 2008 v 21:33 | potihcpd |  Jiný Svět - FF
"K čemu jako jsou ockové?" zavrcel na Sudda Vandža. "Řekněme, že trochu vyčistí svět..."klidně odpověděl Osmond. Najednou na ně zavolal Harkat. Darren a Arrou se za ním rozběhli okamžitě, ale Vandža stále civěl nepřátelsky na O. Sudda. Ten se ironicky pousmál a pokynul, aby se šel Vandža za Harkatem podívat taky. Dole byla velmi nechutná podívaná...

*

"Co tu děláš?" zeptal se Gavner Kurdy Smolta. "Nějak mě omrzela aljaška a rozhodl jsem se, že zmapuji zbytek hory..."odpověděl Kurda. "Zjistil jsem spoustu věcí o strážcích krve. To je ale na dlouhý vyprávění a budu ti to řikat cestou! Tam kam jdeme teď, to musíš vidět..." dokončil projev Kurda. "To teda budeš mluvit, protože bych chtěl vědět všechno, co se stalo! A tušim, že ty se mě taky na něco budeš chtít zeptat!" řekl Gavner. "A ohledně tý události s těma vampýrama..." nedokončil větu Kurda "Neřešme to. Teď máme důležitější věci na práci!" dokončil za něj Gavner. "Takže zase přátelé?" zeptal se Kurda "Ano, buďme zase přátelé!" řekl Gavner a naši přátelé si podali ruku. Potom vyrazili chodbou do nitra hory...

*

"Oni ty mrtvoly snad žerou?" znechutila se Arra "Sudde, to je nechutný! Proč nám do do prdele furt děláš?" chtěl se Vandža zeptat O. Sudda, ale ten záhadně zmizel. "Pojďte sem!" zavolal Darren všechny. Před nimi svítila pochodeň. Šli až k ní. Před nimi byla všude schodiště a ohromná síň. která byla osvětlovaná velkým ohněm zeshora. "Tak otázku, jak se dostat dolů mame asi už vyřešenou..." poznamenal Darren. Potom se vydali po jednom schodišti směrem dolů. Tedy, alespoň si to mysleli...

*

"A kdo je tohle?" zeptal se Kurda. "Já jsem Shancus, syn Evry, přítele Darrena Shana!" odpověděl Shancus. "Těší mě! Já jsem Kurda Smolt dlouhověký přítel tady Gavnera." řekl Kurda. "A kolik těch knížek si tam napsal?" zeptal se Gavner "Právě, že žádnou...chyběla mi podrobná mapa upíří hory, kterou jsem tu zapomněl" odpověděl Kurda "Proto jsem se sem vrátil a oběvil jsem tohle..." dořekl Kurda. Paku ž všichni mlčeli a jen se koukali na ohromnou díru vedoucí kamsi do nitra hory...

*

To be continued!