Butler - část II

13. listopadu 2009 v 16:00 | potihcpd |  Butler
"Sehnals ty víza KLe? Víš, že TO musíme stihnout!" zavrčel muž.
"Jasně šéfe. Na mě je spoleh," odpověděl Klay Lewis. "Už jedeme 2 dny autem a ještě jsme se nezastavili. Kam jedeme? Proč? A k čemu jim jsem já?" myslel si Akul. Pak se odhodlal a zeptal se: "Můžete mi konečně říct, kam jedeme? Proč tam jedeme a k čemu jsem vám já?" Nejprve se zasmál Klay: "No to mě poser! Tys mu to neřek Vane?"
"Drž hubu KLe!" ohradil se Van (jak později Akul zjistil, vlastním jménem Vanuul Le'Black) "Nebyl čas mu to vysvětlit, navíc by to nemělo smysl!" dokončil Van. Do toho se ozval Akul: "A už mi to můžete říct?" Van chvíli mlčel, pak se zamračil a aniž se na Akulu ohlédl pravil: "Stačí ti vědět, že jedeme na sever..." Akula se zamyšleně posadil na své sedadlo. "Jo, jo, až úplně na sever," dodal s úšklebkem Klay.

Nome, 5. 1. 2009, Aljaška
Tmavě zelený mírně ojetý Ford Mustang se třemi muži vjel do města. Avšak nezastavil tu. Pokračoval dále až úplně k moři. Tam odbočil ze silnice na cestu a dojel k domku přímo u pláže. "Konečná, vystupovat!" zakřičí Klay. "Neřvi tak vole, ještě nás USLYŠÍ..." zavrčí ostře Van. Dojdou k domku, je tma. Klay vejde první a rozsvítí malou lampičku a zašeptá: "Pane Butler vítejte v Nome našem domově. Támhle máte postel. Přeju příjemnou a klidnou noc." Akul ulehne, ale nespí. Nemůže spát. V hlavě se mu všechno točí. Ještě před 3 dny byl normální podnikatel v normálním městě a žil obyčejný život. A teď? Je někde v pustině na Aljašce. Daleko od lidí, jen s těmito divnými muži. Pak ho ale přemůže spánek a usne. Venku je jen ticho...

Najednou ho probudí hlasitý šramot asi venku před domem. Podívá se na hodinky, je půl páté. Vstane a vyjde ven. Van stojí na lodi a připravuje vše k odplutí. Vtom spadne něčí ruka na Akulovo rameno. Akul ucukne, ale pak ho pozná. Je to Klay a ospale povídá: "No jo Van...ten nikdy nechodí spát. Radši vždycky chystá dopředu." Pak se všichni tři vrátí do domku. Posadí se ke stolu a Van povídá: "Je načase abyste zjistil pravdu pane Butlere. Tak se uvolněte a i když vám asi vše doposud přišlo neuvěřitelné, tak to co vám teď řeknu mi určitě věřit nebudete." Van se odmlčí, nadechne se a praví: "Takže začneme od začátku! Já jsem Vanuul Le'Black, ale všichni mi říkají Van, tak i vy prosím. Tohle, jak jsi asi už zjistil, je Klay Lewis...""Ale řikej mi KL kámo!" vkročí do vyprávění Vana s rukou podávající Akulovi Klay."...no a děláme takové zvláštní povolání..." dořekne Van.

"A to vám jako mám věřit? Vy jste se fakt zbláznil!" křičí Akul. "Klid pane Butlere. Jak už jsem říkal, myslel jsem si, že mi nebudete věřit. Ale berte to prosím jako fakt, však už se o tom brzy přesvědčíte..." ukliďnuje Van. "Pst!" sykne Klay na Akula, který zavře otevřená ústa připravená k další hádce. "Sedej Akule!" přátelsky pokyne Klay na sedadlo v lodi. Pak odváže lano naskočí a loď se rozjede. Klay vytáhne mobil a začne hrát hry a přitom říká Akulovi: "Nesmíš si Vana tak brát. On je takový suchar, ale je to mozek. Po pár pivech se s ním dá i povídat i když to není často, ale hlavně se ho furt neptej. Ptej se kdyžtak mě." "No aspoň někdo je tu trochu normální..." pomyslí si Akul a nakloní se nad Klayův mobil. "Hele není to náhodou Prince of Persia?" zeptá se najednou Akul. "Jo, tos uhod. Ale sakra, tady se vždycky zabiju. Neumíš tuhle část náhodou?" zeptal se Klay. "No...jo, asi ano. Já tuhle hru hraju, teda hrál jsem, v práci celkem dost," odpoví Akul. "Tak teď si od toho kancelářskýho nudnýho života fakt odpočineš!" zašklebí se Klay.

"Už tam budeme!" ozve se od kormidla Van. "KLe dojdi pro naše věci do podpalubí." Klay vytrhne Akulovi mobil a řekne: "Sorry, ale začíná práce." Akul se vydá na příď lodi a podívá se vpřed. Je tam krásný ostrov a všude kolem prázdno. "Hej Butlere, pojďte radši zpátky, tohle by mohlo dopadnout špatně!" zakřičí Van a vysadí motor. Dál už jede loď pouze setrvačností. Polekaný Akul vyjde zpět, ale ještě uvidí periferně záblesk něčeho. V tu chvíli vyjde Klay z podpalubí zděsí se a zařve: "K ZEMI!!!" Akul skočí na zem a stěnu nad ním proděraví dvě kulky. "Doprdele, jak se o nás dozvěděli? Sakra práce!" zakleje Klay. "Ukaž tady panu Butlerovi rychlokurs zacházení se zbraní..." řekne Van. Pak odkryje plachtu a pod ní je velký těžký upevněný samopal. Udivený Akul neví, co říct, ale jde ke Klayovi. "No, takže, takhle to chytneš," zvedne Klay M4, "tohle stiskneš a střílíš. Tady máš nahradní náboje a ty tam dáš takhle," dopoví a ukáže Klay. Pak si přehodí přes rameno druhou M4, vezme raketomet, poklekne a vystřelí. V dáli se ozve ohromná rána. "Hehe a máte to hajzlové. Jeden setřelen. Tak takhle to musíš dělat Akule. Tohle je naše denní práce, tak ať..." Klaye přehluší dva ohromné po sobě jdoucí výbuchy. "...ti přeje štěstí! Vidím, že Van se taky strefil!" s úšklebkem dodá Klay. Akul dojde ke kraji, zamíří a stiskne spoušť. Naposledy takhle střílel moc dávno...

To be continued!
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Safira Safira | 18. listopadu 2009 v 8:24 | Reagovat

Prince Of Persia??? Hehe... Ty to paříš? No, proti gustu žádný dišúutát...×D Jinak super!×*

2 potihcpd potihcpd | Web | 19. listopadu 2009 v 18:25 | Reagovat

nparim...hral sem tjen jednou a skoro vubec me tnbavilo...ae jina znama mobilova hra me nnapadla...:-)

3 Safira Šuppiluliumaš I. Safira Šuppiluliumaš I. | 30. listopadu 2009 v 14:04 | Reagovat

To je jedna z nejhorších bojovek, který znám... Nejlepší jsou Worms... Ale ti by se ti asi do krámu nehodili, co? :-D

4 osel osel | 19. února 2010 v 20:35 | Reagovat

potihcpde, z jaký je tohle vlastně knížky?

5 potihcpd potihcpd | Web | 1. dubna 2010 v 22:24 | Reagovat

z žádný ;-)

6 Safira Safira | 30. října 2011 v 19:35 | Reagovat

Nějak to tu zamrzlo, co? :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.