DDF 24

25. března 2010 v 18:40 | Jokolo |  Desmond Ford
Deník Desmonda Forda, 24. kapitola"Vypadni odsud! To TY si tohle všechno zavinil! Kvůli TOBĚ se tohle stalo! VYPADNI!" ječela Juliet na Owena před domem své matky. Kolem nich stála samá policejní auta a sanitka, do které zrovna nakládali Julietinu matku.
Jakmile Juliet spatřila matku ležící na zemi, musela odolat zhroucení a zavolat záchranáře a policii. Ti okamžiě přijeli. Owenovi jako policistovi a jako Julietině snoubenci samozřejmě zavolali. Ten okamžitě přijel. Obával se, že ho Juliet bude z toho vinit. Jeho obavy se bohužel vyplnily.
"Kdyby ses nezajímal o ty tvoje UPÍRY, tak by se nic takového nestálo! Táhni mi z očí!" řvala po bůhvíkolikáté Juliet na svého, teď už nejspíš bývalého, snoubence.
"Jul, já..." začal Owen.
"VYPADNI!" přerušila ho Juliet a prudce vstala z kapoty policejního auta, kam se sesunula, jakmile auta přijela.
Owen se bezeslova pomalu otočil a se svěšenýma ušima odešel. Pomalu si začínal uvědomovat, jakou chybu udělal. Opřel se o pouliční osvětlení a jen se díval na scenérii před ním. Juliet s pláčem nasedla do sanitky, která zrovna odjížděla.


*


"Říkal jsem Ti, že to půjde!" zařval na mě Carlos nahoru, když mi Christoph podával ruku na znamení uznání.
"Ne, celou dobu ses mi smál." odpověděl jsem mu.
"To neznamená, že jsem tě nepovzbuzoval." řekl na oplátku Carlos a usmál se.
"Tak pojď dolů." řekl najednou Christoph. "A jak valstně?" zeptal jsem se pro změnu já.
"Skočíš." odpověděl jednoduše.
"Vůbec."
"Ale jo."
"Ne."
"Tak tě strčím."
"Je to asi třicet metrů! A proč bys to sakra dělal?!"
"Jsi z části upír. Musíš se naučit svoje schopnosti využívat. Takže skoč nebo tě strčím sám." řekl naprosto klidně Christoph.
"No jo, no jo." pokývl jsem neochotně a postavil jsem se na okraj budovy. Výšky mi sice nevadily, ale skočit ze střechy na chodník mi moc dobře nedělalo.
"Takže tři..." začal Christoph. Já se v duchu připravil.
"Dva..." zhluboka jsem se nadechl. Ale nestihl jsem to úplně, poněvadž jakmile Christoph dořekl slovo dva, tak mě bezmilostně a chladnokrevně strčil dolů na zem. Aniž bych se na to jakkoliv připravil. Sletšl jsem dolů jako shnilá švestka. Při pádu jsem ječel jako malé děcko, kterému ukradli hračku. Naštěstí jsem dopadl přímo na nohy. K mému údivu mě nic nebolelo.
"Co to sakra mělo bejt?!" zařval jsem na Christopha, jakmile jsem se opět postavil na nohy.
"Až jednou budeš opravdu padat ze střechy možná ještě vyšší budovy, nikdo ti nedá tři sekundy na přípravu. Tak si začni zvykat, kamaráde. Vlastně s tím zvykáním radši přestaň..." řekl najednou. Sice jsem z takové délky, když stál pořád na střeše budovy, nepoznal, kam přesně se dívá, jen jistě vím, že to nebylo na mě.
"Cože? Co tím sakra-?" nedořekl jsem větu. Přehlušil mě výstřel. Výstřel, který se ozval za námi a díky němuž jsem mohl zemřít, nebýt bůhvíčeho. Možná boží vůle, možná osudu nebo možná jen nešikovností střelce, který po mně střílel. Každopádně mě střela minula.
Ani jsem se nestačil pořádně rozkoukat, když v tu chvíli mě Carlos rychle chytil za ramena a prudce mě hodil přímo oknem do budovy. Byl jsem z toho dost v šoku. Proletěl jsem rozbitým oknem na tvrdou zem. V tu chvíli jsem nevnímal. Celý svět se okolo mně točil. Bylo to jako ve špatném snu. Nejspíš jsem se praštil do hlavy. A také ten šok, že mě Carlos prohodí oknem od budovy. Byl jsem na něj v tu chvíli dost naštvaný. Teď už vím, že mi to zachránilo život. Bez tohoto "hodu" bych tu už nebyl.
Venku se ozývaly výstřely. "Kde je Carlos?!" pomyslel jsem si v první chvíli. Zůstal tam venku. Já jsem klečel uvnitř. Co se to venku děje?, napadlo mě dál. Vstal jsem a rychle jsem si stoupnul za nejbližší stěnu, poněvadž by mě mohli trefit nějaké zbloudilé výstřely. Já mám zbraň! uvědomil jsem si po chvíli. Vytáhl jsem zpod mé už tak dost pošpiněné bundy malý samopal, co mi dal Carlos pár dní předtím u sochy. Vzpomněl jsem si na můj výcvik v centrále a zbraň jsem odjistil a nabil. Je docela ironií, že ti, co mě tohle naučili se tomu teď musí bránit.
"Carlosi?!" zařval jsem mezi výstřely, abych se ujistil, že je v pořádku. Nic se neozývalo, jen další výstřely. Ohlušovalo mě to. Takhle intenzivní střelbu jsem (až na filmy) v životě neslyšel. Teprve po chvíli se mi ozvala odpověď. "Zůstaň tam, kde jsi!" ozvalo se zhora. Carlos nejspíš použil to, co jsem dnes celý den zkoušel já a bleskurychle vyšplhal na střechu budovy. Bylo ho stěží slyšet, ale poslechl jsem ho.
"Jdu za tebou!" ozvalo se najednou ze střechy. Jak se sem sakra chce dostat? napadlo mě v první chvíli. Rázem se mi dostalo odpovědi. Ze stropu přímo přede mě spadl Carlos. Proboural se všemi stropy až ke mně. Dopadl přímo ze střechy. Pomalu jsem si opět začal uvědomovat upíří sílu. Vyjeveně jsem na něj zíral, přímo jako na přízrak.
"Máš tu zbraň?!" řekl mi rázně. Já jen vyděšeně a zároveň zmateně přikývl.
"Výborně. Je na čase jí použít." řekl a taktéž vytáhl druhou pistoli, i když už měl jednu v ruce. Ta druhá ale vypadala trošku...jinak. A hlavně jí z hlavně trčela nějaká šipka!
"Já jí nebudu používat!" zařval jsem na něj. Vážně jsem z ní nehodlal vystřelit. Ale nevyšlo mi to.
"V tom případě..." řekl Carlos a vzápětí na mě namířil šipkovou pistoli.
"Co to sakra-?" nestihl jsem doříct. Carlos vystřelil. Šipka se mi zabodla přímo do hrudníku. V první chvíli jsem ucítil ohromnou bolest, po chvilce to ale hned přestalo. Najednou jsem se cítil být svěží, plný síly. Stal se ze mě jiný člověk. Opět jsem ucítil ten samý pocit, jako tehdy na hřbitově. Vše jsem vnímal zrychleně. Já sám jsem nejspíš byl zrychlený. Všechno jsem slyšel hlasitěji, ostřeji, včetně výstřelů, které mě vrátily zpět do reality. Zatřepal jsem hlavou. Výstřely ze mě udělali naštvané monstrum. Aniž bych si uvědomoval co dělám jsem proskočil oknem ven a nevědomky jsem bleskurychle uhnul kulce, která na mě letěla, aniž bych o tom věděl. Poté jsem se vší silou rozeběhl přímo k útočníkům. Nevěděl jsem, kolik jich tam je, ani co mají za zbraně a jestli jsou silnější než já, prostě jsem jen běžel tam, odkud vycházely výstřely. A vyšlo to. U rohu budovy naproti té, odkud jsem před chvíli vyběhl stáli tři muži. Každý z nich měl v ruce zbraň a stříleli přímo na mě! Já to ale nevěděl. Tedy spíše jsem si to neuvědomoval. Běžel jsem přímo na mě. Až později jsem si všiml, že v jejich výrazech se objevilo trochu strachu a o krok ustoupili. Já ještě zrychlil. Kdyby Carlos neudělal to, co udělal, nejspíš bych odtamtud utekl a bůhví, jak by to bylo teď.
Sám nevím, jak jsem to udělal, ale ještě za běhu jsem po nich začal střílet. Hned při prvních ranách jsem trefil jednoho z nich do hrudníku, ten se svalil na zem a začal chrčet, druhý se na něj podíval a ani se nestačil otočit, než jsem k němu přiběhl a podkopl mu nohy. Než jsem se rozkoukal, třetí ležel na zemi s dírou v hlavě. Tak takhle vypadá můj upíří útok.
"Wow..." šeptl jsem si, jakmile jsem opět procitl. "Tak tohle bylo vostrý..."*"Jste si tím jistý?" zeptal se naposledy Morgan Borley svého nadřízeného, který seděl za velkým stolem. Byl to Alan Blunc.
"Naprosto. Hrozba se musí vymýtit hned na začátku. Začněte s tím co nejdřív..." řekl a otočil své křeslo směrem k prosklené stěně.
"Jak myslíte..." řekl Morgan a odešel.


*


"Neměl jsi to dělat..." řekl jsem potichu, když jsem klečel na zemi v kaluži krve se zbraní v ruce. Carlos stál nade mnou a strkal si svou pistoli pod kabát. Po chvíli přišel i Christoph.
"Musíš se s tím naučit žít. Jsi z části upír, musíš se naučit své vlastnosti využívat." řekl potichu. V jeho hlasu nebylo cítit špetky lítosti.
"Jak se to můžu naučit?! Právě jsem zabil tři lidi! Stal se ze mě vrah!" zařval jsem na Carlose a prudce jsem vstal. Měli jsme štěstí, že výstřely nikdo neslyšel.
"Musel jsem to udělat!" zařval pro změnu Carlos. "Kdybych ti nestřelil tu adrenalinovou šipku do srdce, už by jsme tu nebyli! Jen takhle se můžeš ubránit a přežít!" řval na mě.
"Ale já se nechci před ničím bránit! Chci žít normální život, jako každý jiný člověk..." řekl jsem se slzami v očích.
"Ale ty NEJSI člověk! Pochopíš to konečně! Ty nemůžeš žít normální život, na to už je pozdě! Teď po tobě půjdou, dokud tě nedostanou! Musíš se naučit přežívat! My všichni takhle žijeme, tak se to nauč." Na chvíli se odmlčel a poté pokračoval. "Vím, že je to složité. Pro mě to také bylo, musel jsem žít dvojí život, jako člověk a jako upír, nakonec ale přece jen jedna strana zvítězí. A ty víš, která strana to bude. Člověkem už se stát nemůžeš..."
Nic jsem mu na to neřekl, jen jsem mlčky seděl a hleděl do kaluže krve. V tu chvíli mě něco napadlo.
"Říkal jsi, že když na tu budovu vylezu, odpovíš mi na jakoukoliv mou otázku..." řekl jsem, jako bych si náš předchozí rozhovor nepamatoval. Carlose to evidentně překvapilo.
"Co..Co to s tím má společného?" vyjekl překvapeně.
"Tak odpovíš mi?"
"Blázníš? Klečíě v kaluži krve mezi třemi mrtvolami, teď vážně nemáme čas na to, si povídat. Až v bunkru. Teď musíme uklidit." řekl, jako kdyby to dělal běžně.
"Dobře. A jak tohle hodláš uklidit?" ptal jsem se zmateně.
"Hlavně rychle." řekl Carlos a hodil si na rameno jednu z mrtvol mužů.
"Aha."*Jakmile jsme schovali tři mrtvé do díry, co Carlos probořil uvnitř staré budovy do podlahy, nastal další otazník.
"A co s tou maličkatou kaluží krve?" ukázal jsem na louži, která se rozprostírala přes celý chodník.
"Pojď rychle." řekl bez odpovědi Carlos. Christoph už odešel do bunkru. Vyšli jsme společně bývalými dveřmi na chodník. Upír najednou vytáhl z kapsy malý bílý váleček.
"To je nějaký supermop? Protože jestli ne, tak nevim, jak ti to pomůže s vytřením chodníku.
"Kdo říkal něco o vytírání?" řekl jednoduše a vhodil váleček do kaluže. Jakmile dopadl, krev okamžitě začala sama mizet. Čím víc mizela, tímc se váleček uprostřed kaluže zvětšoval a rudnul. "Aha. Vcucávání. Supr."
*
"Kdy to hodlá provést?"
"To ví jen on sám. Prý máme být stále v pohotovosti. Nic víc mi neřekl."
"Pane, doufám, že ví co dělá. Tohle bude neskutečné krveprolití. Nemá to v našich akcích obdoby."
"Já vím, říkal jsem mu to samé. Ale rozkaz je rozkaz. Musíme to udělat."
"Jak myslíte. Svolám své muže. Až bude plán akce hotov, dejte vědět." řekl muž v potrhaném modrém tričku. Stál spolu s Morganem Borleym uprostřed obrovské mramorové vstupní haly. Dovnitř prosvítalo skrz prosklené zdi sluneční světlo. V hale bylo jako vždy plno lidí. Všude visely vánoční ozdoby. Nikdo nemohl dostat byť jen podezření, co se za zdmi této haly odehrává.
"Plány už jsou dávno hotovy." pronesl tiše Morgan. Na jeho jmenovce, připevněné na černém obelku, stálo : MORGAN BORLEY, VÍCEŘEDITEL OENO.
"Máte je tady?" opět se otázal muž.
Morgan beze slov pokynul muži u pultu, ten jen přikývl a vytáhl zpod pultíku svazek papírů. Poté je přinesl Morganovi. Ten přikývnutím poděkoval.
"Tady je máte. A ne, pan Blunc si je absolutně jistý, že nic měnit nehodlá." odpověděl Morgan na otázku, která ani nebyla položena.
"56 lidí...ozbrojení...v podzemí...Nemám na takovouto akci dostatek mužů a vybavení." kroutil muž hlavou.
"Můžete počítat s podporou mužů a vybavení centrály. Absolutně ve všem vhodném vyhovíme."
"Jsou někde plány toho bunkru?" ptal se dál muž.
"Počkejte..." muž začal listovat mezi různými fotografiemi, statistikami, profily lidí a po chvíli vytáhl plán. Muž naproti němu ho vzal do ruky a nahlédl do něj.
"Je tam hodně únikových východů. Je potřeba je všechny zablokovat." řekl a ukázal na plánku pár malých chodbiček, které vedly ven z bunkru.
"To nebude problém. Vaší starostí jsou úkoly, které zde máte napsané." odpověděl Morgan a ukázal na další stranu.
"Zneškodnit tyto osoby," začal číst nahlas muž. "Carlos Vega, William Forman, Christoph Stiglitz, Paul Vega, Samael Gorrany...Je jich tu ještě hodně...Zajistit bezpečí...Kdo je tohle?" zeptal se muž a zaťukal ukazováčkem na jméno, které bylo na papíře.
"Náš informátor v bunkru. Jen díky němu máme tyto informace." odpověděl Morgan.
"Dobrá. Takže zajistit jeho bezpečí, zničit bunkr, všechny důkazy a svědky. Takže..." muž se na chvíli zarazil. Morgan, jako kdyby tušil, na co se chce muž naproti němu zeptat jen přikývl.
"To ale znamená, že musíme všechny zabít!" vyhrkl najednou muž. "To po mně nemůžete chtít. V tom bunkru jsou i ženy a děti! Tohle nejde!"
"Nikdo to nesmí přežít. Je to hrozba pro celou společnost. Pro každého živého občana D.C., musíte to udělat." snažil se Morgan mluvit chladně, ale v jeho hlase byla cítit lítost a strach z hrůzného činu.
"Dobrá, udělám to, ale já a moji muži budeme chtít vyšší finanční odměnu."
"Pokusím se předat vaši žádost panu Bluncovi."
"Dobrá. Nashle. Až bude třeba, dejte vědět. Do té doby budu doufat, že si to rozmyslíte. Hnusí se mi představa, že na rukou mých mužů ostane krev žen a dětí." řekl muž, nevěřícně zakroutil hlavou a pomalu se otočil.
"Počkejte! Jeden člověk to vlastně musí přežít..." řekl tiše Morgan. "Vaším úkolem je ho zajmout a přivést sem."
"Jak se jmenuje? A jak ho poznám?" zeptal se otráveně muž.
"Bude rychlejší než ostatní, silnější a bude se snažit utéct." odpověděl Morgan Borley.
"Proč zrovna toho nejtěžšího soupeře mám chytit? A jak se jmenuje?"
"Protože to kvůli němu provádíme tento útok...A jeho jméno je Desmond Ford." pronesl tiše.*
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Kely Kely | 25. března 2010 v 20:23 | Reagovat

téda že to trvalo :D  :-D

2 Kely Kely | 25. března 2010 v 20:24 | Reagovat

ale super ;-)

3 potihcpd potihcpd | Web | 26. března 2010 v 16:02 | Reagovat

wow !!!

4 Safira Safira | 29. března 2010 v 15:31 | Reagovat

Owen je pes nebo slon, že odešel 'se svěšenými uši'?? :-D  :-D  :-D  :-D  jinak supér!

5 potihcpd potihcpd | Web | 29. března 2010 v 20:15 | Reagovat

njn...no si tpo sobe nemuze precist :-D

6 potihcpd potihcpd | Web | 29. března 2010 v 20:16 | Reagovat

*on

7 Kely Kely | 31. března 2010 v 21:26 | Reagovat

Radši hraje mafii :D:D:D

8 potihcpd potihcpd | Web | 31. března 2010 v 22:10 | Reagovat

:-D

9 Safira Safira | 2. dubna 2010 v 16:04 | Reagovat

Btw jestli tady v pondeli nebude novej dil, umru zvedavosti!!! 8-)  :-D

10 Jokolo Jokolo | 3. dubna 2010 v 15:28 | Reagovat

Pro vasi informaci, sem u babicky, kde Mafie nejde :-(  :-|

11 potihcpd potihcpd | Web | 3. dubna 2010 v 18:54 | Reagovat

smutne :-)

12 Kely Kely | 15. dubna 2010 v 16:33 | Reagovat

nasere :D:D

13 Dorothylop Dorothylop | E-mail | 17. července 2017 v 22:00 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha regignizing of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another types of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
See you later!

XRumer20170717

14 Arlenenug Arlenenug | E-mail | 22. července 2017 v 0:55 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha breaking of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
See you later!

XRumer20170721

15 Arlenenug Arlenenug | E-mail | 23. července 2017 v 2:04 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas regignizing of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another categories of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
See you later ;)

XRumer20170721

16 MariaKig MariaKig | E-mail | Web | 2. srpna 2017 v 12:16 | Reagovat

Мечтаете как-то разнообразить вашу сексуальную жизнь? Добиться совершенно новых ощущений помогут секс-игрушки

Один из самых востребованных способов достичь сильных ощущений – <a href="https://afroditalove.ru/category/vibromassazher-vibrator/">купить вибратор</a>. С его помощью достаточно легко добиться стимуляции чувствительных зон. Только не используйте его в одиночестве, доверьтесь своему любимому. Это упрочит вашу связь и позволит стать более раскованными и открытыми друг с другом.</p>
Также среди игрушек для взрослых распространены эрекционные кольца, наручники, различные смазки и стимуляторы. Начните с чего-нибудь одного, не бойтесь пробовать разные варианты, и вы обязательно сможете найти то, что понравится вам и партнеру.</p>
Стоит заметить: <a href="https://afroditalove.ru/category/prezervativy/">купить презервативы</a>, фаллоиммитаторы, вакуумные помпы, <a href="https://afroditalove.ru/category/vaginalnye-shariki/">вагинальные шарики</a>, и остальные интим-товары можно в интернет-магазине «Афродита» (afroditalove.ru).</p>

17 Carolynfub Carolynfub | E-mail | 5. srpna 2017 v 18:25 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas breaking of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
Good luck!

XRumer201708

18 Carolynfub Carolynfub | E-mail | 6. srpna 2017 v 15:46 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas breaking of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
See you later!

XRumer201708

19 Avito321Kr Avito321Kr | E-mail | 28. září 2017 v 16:13 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Приветствую вас, дорогие друзья!</b>

Будем рады предоставить Всем вам услуги по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, абсолютно новые). Если Вам необходимы конкретные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если требуется залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных заказчиков гибкая система бонусов и скидок!

<b>Гарантия: </b>

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим...

Рады сотрудничеству!

<b>Заливы на балансы Авито</b>
________

авито новый аккаунт в
номер подтверждён в другом аккаунте на авито
деньги под проценты на авито
как восстановить заблокированный аккаунт на авито
как положить деньги на кошелек авито через терминал

20 BethanyNui BethanyNui | E-mail | Web | 8. října 2017 v 21:10 | Reagovat

https://plays.tv/u/Valium52

21 AlysonUza AlysonUza | E-mail | Web | 11. října 2017 v 0:53 | Reagovat

https://www.flickr.com/photos/153842732@N04/37531007311

22 Dol77larDubs Dol77larDubs | E-mail | 14. října 2017 v 15:37 | Reagovat

Были заплачены деньги 6000 за покупку базы данных и просто швырнул. с другого аккаунта к нему обратились, уже специально на 100р была сделка на выборку и тоже швырнул.

непорядочный гандон. кинет 100р%

Телеграм  @japoshka кидальная дешевка

23 Asfalt93mn Asfalt93mn | E-mail | 6. února 2018 v 12:00 | Reagovat

благоустройство в магадане
благоустройство болшево
благоустройство пляжных зон
ландшафтный дизайн территории благоустройство территории
асфальтирование в рязани цена

24 TristanBiose TristanBiose | E-mail | Web | 22. března 2018 v 17:15 | Reagovat

заработок в интернете 4$ в день
: https://sites.google.com/site/realnyjzarabotokvinternete777/

25 TristanBiose TristanBiose | E-mail | Web | 22. března 2018 v 21:09 | Reagovat

заработок в интернете trackid=sp-006
: https://sites.google.com/site/realnyjzarabotokvinternete777/

26 XRumerTest XRumerTest | E-mail | 4. dubna 2018 v 14:58 | Reagovat

Hello. And Bye.

27 Charlesdaw Charlesdaw | E-mail | Web | 8. července 2018 v 23:45 | Reagovat

http://bluenet.bluemena.com/component/k2/itemlist/user/188197  лучшие новинки порно киноов смотреть в онлайн   скачать фильм бесплатно на телефон сенсорный  http://www.kasadasferramentas.com.br/component/k2/itemlist/user/63479

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.